čestina

čestina

Jmenuji se Ivana Maclay a v současné době žiji v Portlandu, v USA. Vystudovala jsem školní psychologii a speciální pedagogiku na Univerzitě Karlově v Praze.

V Portlandu jsem si doplnila potřebné navazující studium a úspěšně ukončila povinné pětileté praktikum. Tím jsem získala certifikát “LPC”, Licensed Professional Counselor.

V posledních letech jsem pracovala jako dětský terapeut v několika neziskových organizacích. Poskytovala jsem poradenství, psychoterapii a diagnostiku pro děti, dospívající a jejich rodiče.

Před třemi lety jsem si otevřela svoji soukromou praxi a profesně se zaměřuji převážně na problematiku manželské a párové terapie a psychoterapii traumat. V oblasti traumat mě ovlivnil absolvovaný certifikovaný výcvik v psychoterapeutické metodě EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing), kterou při své práci s jednotlivci i páry též uplatňuji.

Při párové terapii kromě EMDR hodně používám výcvik z Gottmanova Institutu. Jedná se o mezinárodně uznávaný vzdělávací program metody párové terapie. Certifikaci jsem získala přímo u známého amerického psychologa Johna Gottmana a jeho ženy Julie v Seattlu. Tuto vědecky podloženou metodu používám na všech svých workshopech. Metoda sedmi principů (dle světoznámého bestelleru Seven principles that make marriage work) velmi srozumitelně podává praktické výsledky dlouholetých studií. Páry se naučí nové techniky, které pozitivně obohatí jejich vztah. Znovu najdou, co na sobě mají rádi, co je přitahuje a společně baví. Při práci si ukazujeme, jak řešit problémy bez nepříjemných hádek, jak si vážit jeden druhého, jak ve vztahu vzájemně podporovat své individuální plány a sny. Zároveň se noříme i hlouběji, do skytých traumat, a snažíme se opravit staré a nefungující vzorce chování. Ty už nás pak nemusí nadále ovlivňovat ani definovat naše intimní vztahy.

Kromě své soukromé praxe také jeden den v týdnu pracuji na místní krizové klinice. Zde nabízíme lidem okamžitou pomoc a krizovou intervenci při zvládání náročných životních situací představujících neúnosnou psychickou zátěž – jsou zahlcující svou intenzitou, délkou trvání, naléhavostí nebo nepředvídatelností.

Nabídka služeb pro Českou republiku a Evropu:  

 1. Individuální terapie 

–     Deprese, vztahové problémy, uzkosti a traumata

 1. Online Self-care workshop
 2. Online párový workshop

Jste doma “zavření” se svým partnerem? A možná už si trochu lezete na nervy? Co využít tento čas k tomu, že na vašem vztahu zapracujete a naladíte se jeden na druhého?

Pokud se vám tento nápad líbí, zapište se na 3 hodinový ZOOM workshop a já vám představím světoznámou teorii Sedmi principů Johna Gottmana – amerického experta na vztahy. Společně namícháte vyživující elixír pro váš vztah. Tento workshop bude jen krátká ukázka workshopu, který jinak nabízím v celodenním formátu. KDY: Sobota, 13.6 od 16:00 do 19:00
Co vás čeká? Dozvíte se JAK:

– vědomě žít v naplněném vztahu
– pěstovat vzájemné sympatie a obdiv
– procítit vzájemnou blízkost
– se naladit jeden na druhého
– spolu efektivně komunikovat

Kapacita workshopu max. 10 párů.Během workshopu objevíte nové návyky a techniky, které vam zlepši váš partnerský život.

Seznámím vás se základními sedmi principy nejen teoreticky, ale také prakticky formou zábavných prožitkových cvičení. Během tohoto krátkého workshopu se budeme věnovat prvním třem principum. Těm, které jsou základem spokojeného vztahu a které váš vztah vyživují a upevnějí.
O jaké principy se konrétně jedná?

 • Mapy lásky – vzájemná znalost partnerů jako základ, mapování světa vašeho protějšku.
  Respekt a úcta – proč jsou tak důležité, jak vznikají a jak je rozvíjet?
  Vstřícnost – jak se neodvracet jeden od druhého a vycházet si vstříc.

Párový workshop „Sedm principů jak zlepšit partnerský vztah“

Tento workshop je založen na vědecky podložené teorii Dr. Johna Gottmana a vy po jeho absolvování objevíte nové návyky a techniky, které vám zlepší váš partnerský život.

Dr. John Gottman je světově proslulým odborníkem na poli manželské stability, vztahů a rodičovství. Strávil přes 40 let výzkumy s více než 3000 páry a je autorem nebo spoluautorem 40 knih, včetně bestselleru Sedm principů spokojeného manželství (Seven Principles for Making Marriage Work), který srozumitelně podává praktické výsledky jeho dlouholetých studií.

Během tohoto workshopu projdeme těchto základních sedm principů nejen teoreticky, ale také prakticky formou zábavných prožitkových cvičení. Hned tedy zakusíte jejich okamžitý účinek.

O jaké principy se konkrétně jedná? 

 • mapy lásky – vzájemná znalost partnerů jako základ, mapování světa vašeho protějšku
 • respekt a úcta – proč jsou tak důležité, jak vznikají a jak je rozvíjet
 • vstřícnost – jak se neodvracet jeden od druhého a vycházet si vstříc
 • jak a proč přijímat partnerův vliv aneb od souboje ke spolupráci
 • řešitelné problémy – jak je poznat a jak s nimi naložit a jaká cesta vede k oboustranně uspokojivé dohodě
 • jak se vypořádat s patovými situacemi aneb problémy, které se neustále vracejí a nedaří se je vyřešit
 • společný smysl našeho partnerství – co to znamená, proč je důležitý a jak jej vytvářet

John Gottman také pojmenoval 6 příznaků (“jezdu”) – destruktivních vzorců, jejichž přítomnost indikuje negativní energii v partnerství a pro vztah představují velké riziko. Těmto příznakům také budeme věnovat pozornost a řekneme si, jak se jim vyvarovat.

Během workshopu budete pracovat se svým parterem a také ve skupině. Nebudete však veřejně sdílet své příběhy, nic, co vás trápí. Všechna cvičení jsou realizována velmi hravou a zábavnou formou a z workshopu byste měli odcházet v dobrém rozpoložení. Pokud pro vás s partnerem nastane nějaká nepříjemná situace, budu vám plně k dispozici. Systém práce si na začátku důkladně vysvětlíme.

 • Tento workshop je určen pro manželé i páry, co spolu teprve začínají. Pokud váš vztah zažívá velkou krizi a potýká se s domácím násilím, alkoholismem či nepřiměřenou konzumací jiných návykových látek, účast na workshopu nedoporučuji. Workshop není náhražkou terapie.
 • Kapacita je 10 párů.
 • Workshop může probíhat jak v češtině, tak i angličtině.

Jednodenní workshop (6 hodin)

Cena za pár 2500 Kč

Dvoudenní workshop (12 hodin)

Cena za pár 5000 Kč

Dále v ceně: originál pracovní sešit Gottman institutu pro každého účastníka, malé občerstvení a káva.

Na místě bude možné zakoupit knihu Sedm principů spokojeného manželství.

Jestli máte jakékoli dotazy, prosím kontaktujte mě.

Praxe

 • Soukromá praxe, Portland, USA (od 2016)
 • Krizová klinika, Cascadia Behavioral, Portland, USA  (od 2018 dosud)
 • Vedení párových a manželských kurzů, USA (od 2013 dosud)
 • Vedení rodičovských kurzů, USA (od 2016 dosud)
 • Impact NW, Portland, USA ( od 2014 dosud) – nezisková organizace – sociálně terapeutická práce s jednotlivci a rodinami závislých na návykových látkách
 • Albertina Kerr, Portland, USA, neziskova organizace (od 2014-2016) – dětský  a rodinný terapeut
 • Domov sociálních služeb, Slatiňany, Česká republika (od 2008 do 2009) – psycholožka

Vzdělání

 • Speciální psychologie a školní psychologie, Karlova Univerzita, 2007
 • LPC – Licensed Professional Counselor, Portland, USA, 2019
 • NCC – National Certified Counslelor, USA, 2018
 • EMDRIA institute – EMDR training, Portland, USA, 2019
 • Seven Principles that make marriage work educator, Seattle, 2016
 • Gottman Trained therapist, Level 1 $ 2, Seattle, USA, 2016
 • CPS – Collaborative Problem Solving Training, Portland, USA, 2018


4531 SE Belmont St, Suite 319
Portland, OR 97215

ivanamaclay@gmail.com
(503) 688-0935

Register for workshop
Send a Message!